Юридична компанія
"Yurtsev&Partners"
Створення об'єднання співласників багатоквартирного будинку
Наразі все більшої популярності набуває створення співвласниками будинків так званих ОСББ (об'єднання співласників багатоквартирного будинку), але при такому створенні мешканці часто зіштовхуються з багатьма проблемами, які полягають зокрема у незнанні правових норм, що регулюють процес створення, реєстрації та діяльності ОСББ. Тому пропонуємо Вашій увазі наступну покрокову інструкцію щодо створення такої юридичної особи.
Згідно закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», ОСББ – це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.
Звертаємо вашу увагу, що створити ОСББ можуть лише власники нерухомості конкретного будинку і лише після того (в даному випадку мова йде про нові будинки), як право власності на квартири та інші нежитлові приміщення зареєстроване більше чим у половини власників.
Перше з чого треба почати при створенні ОСББ це зібрати установчі збори та прийняти рішення про створення ОСББ. Тут також вирішується питання про затвердження статуту та обрання голови та правління ОСББ. Всі ці рішення відображаються у протоколі установчих зборів і вважаються прийнятими, якщо за них проголосували більше ніж 50% співвласників нерухомості конкретного будинку.
Наступним кроком є державна реєстрація ОСББ. Суть цієї процедури полягає в тому, що уповноважена зборами особа звертається до державного реєстратора з пакетом документів необхідних для проведення процедури реєстрації ОСББ, зокрема це: заява про реєстрацію, установчий документ, рішення про створення ОСББ.
Після того як ваше ОСББ було успішно зареєстроване в реєстрі, голова або уповноважена ОСББ особа має право відкрити рахунки в банках, замовити печатки та фірмові бланки, а також укладати від імені ОСББ різні договори в тому числі і трудові тобто наймати на роботу людей.
Звертаю увагу, що ОСББ є неприбутковою юридичною особою, а тому голові правління ОСББ потрібно звернутися до податкових органів із заявою та статутом для отримання статусу неприбуткової організації. Якщо цього не зробити, то усі кошти, які будуть надходити на рахунок ОСББ від власників квартир будуть оподатковуватися, що є вкрай не прийнятним. Після вашого звернення до податкової з відповідною заявою зазначеною вище, податкова на протязі 30 днів вносить ваше ОСББ у реєстр неприбуткових організацій про що ви будете повідомлені відповідним рішенням.
Якщо ваш будинок є не новим і раніше він уже мав балансоутримувача, то в такому випадку на протязі трьох місяців після державної реєстрації ОСББ вся технічна документація на будинок має бути передана до ОСББ. Для цього створюється відповідна комісія і на підставі акту прийому-передачі вся документація передається новоствореному ОСББ.
Після виконання всіх вищеописаних дій ОСББ починає активно працювати і успішність його роботи залежить лише від самих співмешканців та обраного ними голови правління ОСББ, який доречі теж може бути обраний на цю посаду лише в тому випадку, якщо він має квартиру або інше нежитлове приміщення в цьому будинку. Зазначаю, що з головою правління ОСББ укладається трудовий договір і йому офіційно виплачується заробітна плата.
Якщо у Вас ще залишилися запитання - ви можете отримати на них відповіді як у нас в офісі так і онлайн !
Для цього заповніть поля нижче або ж зателефонуйте нам.
Відправте заявку -
ми передзвонимо, і обговоримо Вашу ситуацію.
Щоб отримати консультацію
впишіть свої дані в форму
і нажміть на кнопку:
АДРЕСА
21037, м. Вінниця, вул. Пирогова,
буд. 76-Б, офіс 125.